rosyjski fejk pod zagraniczną marką

rosyjski fejk pod zagraniczną marką

Ukrinform
Propaganda rozpowszechnia fałszywe wideo z kanału telewizyjnego Al Jazeera o ukraińskich fanach.

Rosyjska propaganda rozpuściła fejk o rzekomych ukraińskich kibicach, którzy podczas XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze namalowali nazistowski salut i wąsy „Hitlera” na plakacie z maskotką mistrzostw świata La'eeb. Ale jedna nazistowska narracja wydawała się niewystarczająca, więc napisano, że niby to ukraińscy fani wydawali się być podpici i zostali aresztowani, kiedy zdążyli już zepsuć 10 plakatów. Co więcej, kanał Al Jazeera nakręcił film o tym incydencie...

Co więcej, wygląda na to, że film o tym incydencie został nagrany przez katarski kanał telewizyjny Al Jazeera

https://t.me/skabeeva/14643?fbclid=IwAR2rvMVO-b8vR_WnBOTLIK8TKo-Ncn81tbY6N4kRWhHt8hnOTsRfPpeW7-4 …

Ten fejkowy film został sfabrykowany, aby pasował do treści YouTube Shorts stacji Al Jazeera. Ale nie ma takiego wideo na YouTube ani na stronie Al Jazeera.

Ambasada Ukrainy w Katarze szybko zareagowała na fejk: ukraińscy dyplomaci ustalili, że podczas mundialu w Katarze nie zatrzymano żadnego obywatela Ukrainy za popełnienie czynów niezgodnych z prawem, a Al Jazeera nie sporządził żadnych doniesień na ten temat.

„Od właściwych władz Kataru od razu dowiedzieliśmy się, że podczas mundialu żaden obywatel Ukrainy nie został zatrzymany za popełnienie czynów niezgodnych z prawem w kraju goszczącym. W trakcie rozmowy z kierownictwem Al Jazeery otrzymaliśmy również informację, że firma nie informowała o zatrzymaniu obywateli Ukrainy, nie posiada informacji na ten temat i nie udzieliła nikomu zgody na używanie swojego logo” – poinformowała ambasada.

Następnie sam kanał telewizyjny Al Jazeera potwierdził, że rozpowszechniane przez propagandę wideo jest absolutnym fejkiem.

„Film przypisywany Al Jazeera o aresztowaniu ukraińskich kibiców podczas mundialu krąży w mediach społecznościowych. Wideo, o którym mowa, jest całkowicie fejkowe, a Al Jazeera nigdy nie opublikowała żadnych wiadomości związanych z tą historią” – powiedziała Al Jazeera.

Dmytro Badrak

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-