Ukraińscy studenci w sześciu krajach prezentują „Pieśń bez słów” o pokoju
Grupa ukraińskich studentów w sześciu krajach europejskich organizuje performans audio, aby zwrócić uwagę Europejczyków na kruchość pokoju.
O tym informuje Ukrinform, powołując się na organizatorów wydarzenia – Ukraińską Akademię Liderstwa.
Od 20 do 28 kwietnia ponad 100 ukraińskich uczniów zaprezentuje „piosenkę bez słów” w Niemczech, Belgii, Francji, Czechach, Danii i na Słowacji.
„Na fonie Eurowizji – festiwalu, który od 68 lat jednoczy świat konkurencyjnymi piosenkami, aktywiści postanowili zjednoczyć świat jedną piosenką, która nie potrzebuje konkursów. Piosenką o pokoju, która nie zawiera ani jednego słowa. To alternatywna kompozycja muzyczna najlepiej oddaje hasło Eurowizji — United by Music. W ten sposób ukraińska młodzież dziękuje społeczności europejskiej i wzywa do dalszego wsparcia” – stwierdzili organizatorzy.
To wydarzenie jest częścią misji Ukraińskiej Akademii Liderstwa w krajach europejskich przy wsparciu Rządu Ukrainy, Western NIS Enterprise Fund i partnerów instytucjonalnych.
W szczególności 20 kwietnia w Pradze na Placu Wacława w godzinach od 18:00 do 20:00 odbędzie się akcja młodzieżowa „The Unnoticed Song”.
„To jest tradycyjną częścią rocznego programu Akademii. Celem wizyty studentów UA jest zapoznanie się z zasadami demokracji europejskiej, zapoznanie się z głównymi i ważnymi sferami ustroju państwa, systemu edukacji oraz zapoznanie się z doświadczeniami europejskimi w zakresie kluczowych pojęć przedsiębiorczości” – podkreślali organizatorzy.
Ukraińska Akademia Liderstwa jest instytucją edukacyjną, która zapewnia szkolenia w ramach 10-miesięcznego, stacjonarnego, kompleksowego programu edukacyjnego dla ukraińskiej młodzieży, której celem jest promowanie rozwoju cech przywódczych młodszego pokolenia. Od 2015 roku UAL ukończyło 1260 studentów ze wszystkich regionów Ukrainy.
Co roku studenci UAL prowadzą akcje na rzecz Ukrainy w krajach europejskich. W szczególności studenci ostatniego roku stworzyli 50-kilogramową książkę „Zbrodnia bez kary”, która opowiada o zbrodniach Federacji Rosyjskiej, w szczególności o przestępstwach, nielegalnych deportacjach dzieci.